PICCOLO 47m2

ELEWACJA DOMU

RZUT DOMU

WNĘTRZE DOMU

Domy modułowe – innowacyjne rozwiązania

Domy modułowe to innowacyjność, nowoczesność, ale przede wszystkim efektowność i wygoda. Jest to obecnie najszybszy sposób na własny dom. Jego montaż zajmuje od 1 do 3 dni i może być wykonywany w każdych warunkach. Domy modułowe można postawić na najtrudniejszym podłożu – na skarpach, gruncie skalistym czy podmokłym. To całoroczne, bezpieczne, energooszczędne domy mieszkalne, które przy okazji są mobilne. Taki dom można rozbudowywać wedle własnych upodobań i budżetu – wystarczy dokupić nowe moduły.

Panele SIP – nowoczesna technologia

Nasz dom modułowy Piccolo dodatkowo wykonany jest z paneli SIP. To technologia, która pozwala uzyskać dom energooszczędny o wysokiej odporności na ogień i wodę. Specjalna metoda produkcji niweluje wszelkiego rodzaju insekty i grzyby. Domy wykonane z paneli strukturalnych są również odporne na kaprysy pogody – zniosą najtrudniejsze warunki atmosferyczne.

 

Dom modułowy wykonany w technologii SIP nie różni się wyglądem od domów tradycyjnych. Można dowolnie wykończyć go z zewnątrz, jak i wewnątrz, dokładnie tak, jak odbywa się to w tradycyjnym budownictwie – bez problemu można tapetować, malować, tworzyć fasady i ozdobne elewacje.

 

Domek PICCOLO - to praktyczny, funkcjonalny mały dom jednorodzinny z wygodną antresolą. Jest to dom  stworzony

z myślą o Twoim komforcie. Łączy w sobie tradycyjną ciekawą architekturę z funkcjonalnym wnętrzem. Prosta bryła została urozmaicona obecnością tarasu. Widoczne elementy więźby dachowej, drewniana stolarka okien, drzwi oraz wejścia  doskonale współgrają z zielenią ogrodu. Duże okna na południowo-zachodniej elewacji zapewniają wręcz panoramiczne widoki na ogród i dostarczą niezwykłych wrażeń.  W części ogrodowej zwraca uwagę piękny taras, który na pewno będzie ulubionym miejscem spędzania czasu, dla domowników kochających kontakt z naturą. Na parterze zlokalizowana jest łazienka oraz sypialnia, w części dziennej znajduje sie aneks kuchenny wraz z jadalnią i miejsce do wypoczynku. Na poddaszu znajduje się wygodna sypialnia.

 

Dom  PICCOLO zaprojektowany zgodnie z najnowszymi trendami i osiągnięciami w zakresie budownictwa oraz wyposażony w wiele udogodnień dla mieszkańców. Jest skonstruowany z samonośnych prefabrykowanych paneli z wewnętrznym szkieletem drewnianym z uszlachetnionego drewna klejonego KV o wysokich parametrach mechanicznych i zabezpieczony przed wpływem niekorzystnych warunków zewnętrznych.

DOM ten może być także wznoszony bez pozwolenia na budowę w charakterze rekreacyjnego gdyż całkowita powierzchnia zabudowy nie przekracza 35 m2 a wysokość do kalenicy jest mniejsza niż 5 m.

Domek jest modułowy i całkowity czas jego montażu wraz z fundamentami słupowymi nie będzie dłuższy niż 1 miesiąc

 

Jeśli zdecydują się Państwo na nasz dom modułowy Piccolo - zapraszamy do dalszej współpracy. Możemy wykonać unikalny projekt kuchni i zaproponować świetnie komponujące się z domem oświetlenie zewnętrzne, a także lampy do wnętrz.

EKOLOGIA

Wszystkie materiały użyte do produkcji są atestowane i dobrane pod względem braku wpływu na środowisko oraz na zdrowie i samopoczucie mieszkańców domu. podstawowe surowce będące składnikami elementów konstrukcyjnych i wykończeniowych są przetworzonymi występującymi naturalnie materiałami jak drewno, ceramika, kamień czy magnezyt będący głównym składnikiem przegród zewnętrznych i wewnętrznych..

Do wentylacji zastosowano zestaw przewodów, cichych wentylatorów oraz rekuperatora, który oprócz funkcji filtracyjnych daje łagodny klimat wewnątrz budynku, a ciągła wymiana zużytego powietrza chroni przed rozwojem drobnoustrojów i powoduje niemożność wykraplania pary wodnej.

Dom może być wyposażony przy braku kanalizacji w wysokowydajną i biologicznie neutralną przydomową oczyszczalnię ścieków ze specjalnym systemem rozprowadzenia podziemnego co daje długotrwałe okresy braku potrzeby wywozu pozostałości po oczyszczeniu.

Opcjonalnie proponujemy także zastosowanie podziemnego zbiornika  na wody opadowe, który oprócz zadań retencyjnych umożliwia bezkosztowe używanie wody do celów podlewania ogrodu, prania, spłukiwania WC przy zastosowaniu odpowiedniej pompy.

ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ

Przez zastosowanie wielowarstwowych przegród zewnętrznych uzyskaliśmy bardzo niski współczynnik zużycia energii dla celów grzewczych, który zgodnie z przeprowadzonym audytem energetycznym wynosi 17,6 W na m2 na rok co właściwie sytuuje naszą konstrukcję w kręgu domów pasywnych. Jest to tym bardziej adekwatne do takiej kwalifikacji, że standardowo dom ten jest wyposażony

w pompę ciepła dla celów grzewczych, a jej prądochłonność jest zaspakajana przez zastosowanie do jej zasilania umieszczonych na dachu ogniw fotowoltaicznych o mocy 3 kW. Taki zestaw sprowadza w bilansie rocznym koszty ogrzewania domu do zera.

KOMFORT

Odpowiednie otwarcie (przeszklenia otworowe) umożliwiają takie usytuowanie budynku na działce by jego wnętrze nie było narażone na zbyt duże chłodzenie od strony północnej jak i nieprzyjemne zbytnie nasłonecznienie od strony południowej co zapobiega efektowi szklarniowemu.

Okna zespolone trzyszybowe o wysokiej izolacyjności w opcjach (drewno, PCV)

System grzewczy jest standardowy oparty na ogrzewaniu podłogowym zasilanym z pompy ciepła z pełną automatyką i programowalnością ustawień. Centralna woda użytkowa w obiegu z cyrkulacją powoduje brak oczekiwania na dopływ ciepłej wody oraz centralny zasobnik ciepła zasilany głównie pompą ciepła ma pierwszeństwo grzania względem co. co powoduje szybkość utrzymywania odpowiedniej temperatury wody.

DOMY MODUŁOWE

WSTECZ

KOLEJNY PROJEKT

All content © in-Designer GROUP, 2016. All rights reserved.